Margus Luhtoja püstitas suurepärase Eesti rekordi 139,2 km!

Kaks tundi tagasi, 31.detsembril 2017 püstitas Margus Luhtoja uue suurepärase Eesti väljas joostud 12-tunni rekordi tulemusega 139,2 km, mis on ühtlasi ka uus, võimas rajarekord. Marguse keskmine kiirus oli 5 min 9 sek/ kilomeetri kohta. Teise ja kolmanda koha võitlus kestis pea pool võistlusaega, viimased kuus tundi, kus lätlane Valdis Ņilovs võitles oma teise koha eest eestlase Toomas Undi ees 30 sekundilise kuni pooleteistkümne minutise vahega. Visa võitlus kestis võistluse viimaste minutiteni ja päädis Valdise minutilise võiduga, mõlemad mehed said lõpptulemuseks suurepärase 130,2 km. Naiste esikolmikus hoidis venelanna Tatjana Sviridova liidrikohta ja sai lõpptulemuseks 108,2 km. Teise koha saavutas leedulanna Kristina Vaidelinskiene tulemusega 107,2 km ja kolmanda koha eestlanna Ulvi Lond tulemusega 102,2 km. 100 km või rohkem sai kirja 16 jooksjat, nende hulgas kolm naist. Ka ilm soosis häid tulemusi, kuna võistluse lõpuni oli kraad külma, sademeteta, tuulevaikne ilm. Osalejaid oli kokku 48, neid toetas viis vabatahtlikku.

Võistkondade arvestuses: meeskondadest lätlaste Kefīra spēks tulemusega 355 km, segavõistkondadest võitis eestlaste Keep Running tulemusega 348 km  ja naiskondadest lätlaste Izšautais korķis tulemusega 247 km.

Lõpptulemusi vaata siit.

Õnnitleme kõiki osalejaid, täname vabatahtlikke, toetajaid ja kaasaelajaid! Head uut aastat!

Fotol: meeste esikolmik: keskel võitja Margus Luhtoja, vasakul teise koha omanik Valdis Ņilovs ja paremal kolmanda koha omanik Toomas Unt, foto autor Pille Vennikas