Hip-hip-hurraaa! Aivar Luud ja Raili Rüütel võitsid Eesti esimese 24-tunni jooksu. Lisatud intervjuud jooksu võitjatega

24-tunni jooksu võitsid Aivar Luud (vasakult esimene) ja Raili Rüütel (keskel). Foto: Aleksandr Komšin

21.-22. juulil Ida-Virumaal Iisaku staadionil toimunud Eesti esimese 24-tunni jooksu võitsid meie klubist Aivar Luud ja Raili Rüütel. Mõlemad saavutasid võidu uue isikliku rekordiga, Aivar 206,383 km ja Raili 167,455 km. Tähelepanuväärne on see, et joosti 400-meetrisel staadioniringil,  Aivar läbis 515 ringi, Raili 418 ringi. 

Meeste teise koha saavutas Mart Maasikrand samuti uue isikliku rekordiga- 191,166 km. Kolmanda koha saavutas väga tubli tulemusega Jüri Siht, läbides 186,182 km. Naiste teine koht kuulus Ulvi Londile, kes läbis väga tublid 161,444 km. Kolmanda koha saavutas Karmen Lepp tulemusega 153,329 km. Meie klubi liige Toomas Unt tuli meestest neljandaks tubli tulemusega 164,8 km.

Jooksu võitja Aivar Luud selgitab: "Väga super jooks oli. Jooksukorraldajad Ida-Virumaa Spordiliidust käisid Espoo jooksul vaatlejatena ning kõik hea on sealt üle võetud. Kui hinnata, siis korraldus oli viis kahe plussiga. Mis minu jooksu puutub, siis mõtlesin, et kui lähed 24-tundi tegema, siis 200 kilomeetrit tuleb täis saada. Pärast Laulasmaa Ultrat taastusin ja looderdasin ning võibolla tuli isiklik rekord seepärast, et Laulasmaa Ultrat ei saanud ilmastikuolude pärast lõpuni teha. Iisakul otsisin alguses õiget tempot ja minekut. Algus oli kuidagi ebamugav, aga poole maa peal hakkasin kindlamini lootma, et võin ehk 200 kilomeetrit täis saada, kui midagi hullu ei juhtu." Naiste võitja Raili Rüütel ütleb:" Minu jaoks oli see uus kogemus, kuna naudin väga Laulasmaa Ultra rada. Iisaku staadionil kujutasin ette, et iga kurv on tõus, kuna minu jaoks oli tähtis mitte mõelda sellele, et jooksen 400-meetrisel ringil."

"24-tunni jooksul oli kaks suunamuutust, mis pole selle formaadi jooksu kohta päris tavaline. Aga samal ajal võis samal rajal joosta ka kolme maratoni, kolme poolmaratoni ja ühte veerandmaratoni. Kui 24-tunni jooksja tahtis maratoniarvestuses osaleda, sai ta uue kiibi ja pidi kindlal ajal maratoni stardis olema. Osalejate arv oli piiratud- igal jooksul 20 osalejaga. Öisel ajal oli võrdlemisi rahulik joosta. Kui maratonijooksjad olid rajal, pidin vaatama, et kiirematele jooksjatele ette ei jää. Ilma mõttes oli minu jaoks natukene palavust palju- oli soe ja pilves. Tore oli see, et korraldajatelt saime soovilugusid tellida ning ka tervituste saatmine/saamine oli soomlastelt üle võetud, kuid selle vahega, et need luges diktor ette. Kuulsin, et järgmine 24-tunni jooks toimub järgmisel aastal 20nda mai paiku Mäetagusel 1-2 kilomeetri pikkusel valgustatud rullsuusarajal. Eestvedajaks on kõva entusiast Rene Kundla, kellel on palju huvitavaid ideid ja meeskond.  Igatahes esimese 24-tunni jooksu korraldamisega said nad väga hästi hakkama. Vahva on ka see, et Eesti esimesel 24-tunni võistlusel oli naistest kaks või rohkem jooksjat, kes üle 150- kilomeetrise tulemuse tegid. Meestest Mart Maasikrand tegi isikliku ja Jüri Siht oleks võinud ka 200-kilomeetrit ära teha." lisab Aivar.

Raili jagab muljeid:" See oli hästi korraldatud üritus, peaaegu nagu Viimase Öö Unistus. Seekord olin aga oma riiete ja jalanõudega hädas, ilm polnud ei külm ega palav, aga isegi Laulasmaa Ultral vihmas joostes tundsin end paremini. Aga muidu oli igati positiivne ja rõõmus jooks, sain palju enesekindlust juurde. Praegu alles analüüsin jooksu oma peas läbi, aga mulle tundub, et võib-olla mingil hetkel hakkasin liiga palju kõndima. Proovisin kõndida vastutuule-otsad ja joosta allatuule-otsad, aga siis märkasin, et kõnnin juba liiga palju. Torino EM/MM-l olin nii õnnetu, kuna mu vaim andis n-ö alla. Praegu läheb mul palju paremini- olen aru saanud, et õnne peab olema ja trenni peab tegema ja kõige tähtsam on see, mis n-ö kõrvade vahel toimub. Tundub, et see ala on just mulle!"

Õnnitleme kõiki osalejaid ja korraldajaid tublide tulemuste puhul ja loodame näha välejalgu peatselt Prantsusmaal Albis toimuval 24-tunni jooksu EM-il.

Rohkem tulemusi vaata siit. 

Fotol: 24-tunni jooksu võitsid Aivar Luud (vasakult esimene) ja Raili Rüütel (keskel). Foto: Aleksandr Komšin

Eesti keel